wentec.pl

Kratka wywiewna ALIZE HYGRO 60 fi 125

169.00 

SKU: 55698 Kategoria: ,

Opis produktu

Kratki higrosterowane wywiewne samoregulujące Alize Hygro są przeznaczone do wyciągu powietrza z pomieszczeń sanitarnych typu: kuchnia, łazienka czy toaleta. Mogą być stosowane w budownictwie mieszkaniowym, biurowym, użyteczności publicznej w tym szpitale, przychodnie zdrowia, szkoły.

·         Sterowane czujnikiem wilgotności

·         Funkcja zwiększonego przepływu powietrza na żądanie  uruchamiana ręcznie lub automatycznie za pomocą  np. czujnika ruchu, włącznika światła

·         Opcja opóźnienia czasowego

·         Montaż ścienny lub sufitowy

·         Wyposażona w króciec montażowy z uszczelką Ø 125mm

·         Estetyczny wygląd

Co to jest kratka higrosterowana?Kratka higrosterowana wywiewna, podobnie jak inne kratki wentylacyjne, montowana jest w ścianie lub suficie i jest przeznaczona do wyciągu powietrza z pomieszczeń sanitarnych typu: kuchnia, łazienka czy toaleta. Kratki wentylacyjne higrosterowane montowane są w instalacjach wentylacyjnych na zakończeniach przewodów wyciągowych.

Co to znaczy higrosterowany?„Higrosterowany” oznacza, że ilość wyciąganego powietrza jest uzależniona od poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczenia.

Jak działa mechanizm higrosterowany?Kratka higosterowana wyposażona jest w czujnik wiązki taśmy poliamidowej. Taśma pod wpływem zmian wilgotności w powietrzu zmienia swą długość, co powoduje większe bądź mniejsze otwarcie przepustnicy a co za tym idzie, doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia.

Czy kratka higrosterowana musi być podłączona do prądu?Kratki higrosterowane mogą być wyposażone w mechanizm elektryczny pozwalający na zwiększenie przepływu powietrza uruchamiany np. ręcznie, wyłącznikiem światła lub czujnikiem ruchu. W wersji z zasilaniem posiadają dodatkową funkcję opóźnienia czasowego – po dezaktywacji przepływu maksymalnego, kratka pozostaje otwarta na czas 30 min.

Jakie są rodzaje kratek higrosterowanych?Obecnie w naszej ofercie znajdują się kratki higrosterowane Alize Hygro, które występują w różnych opcjach pod wzgledem: wydajności, zasilania oraz sposobu uruchamiania.

Wymiary kratki :

723f6c994bafa255e695238cacaf - Kratka Wywiewna Alize Hygro 60 Fi 125
181298a443ee83e962d1d96296ab - Kratka Wywiewna Alize Hygro 60 Fi 125

Dodatkowe informacje

Waga 0.3 kg
Stan

Nowy

Producent

Brookvent

Rodzaj

Wentylacyjne

Średnica otworu

125 mm

Kształt

okrągły

Kolor

biały

Materiał

PCV

Kod produktu

96374

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

has been added to the cart. View Cart