wentec.pl

Rekuperator centrala optimal 600 by pass

7,449.00 

Opis produktu

Rekuperator DOSPEL OPTIMAL 600

Sterownik tygodniowy w zestawie

Dane:

GWARANCJA5 LAT – należy udokumentować wymianę filtrów co 6 miesięcyCentrala wentylacyjna Dospel OPTIMAL 600 przeznaczona jest do wymiany powietrza w budynkach użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych. Dzięki tworzywowemu wymiennikowi krzyżowo-przeciwprądowemu firmy Heatom, wg wskazań producenta, centrala osiąga sprawność odzysku ciepła do 95%. Wentylatory napędzane są przez silniki prądu stałego. OPTIMAL 400 w standardzie wyposażony jest w elektroniczny sterownik z programatorem tygodniowym, filtry klasy EU-4 oraz system przeciw zamrożeniowy. Wymiennik przeciwprądowo-krzyżowy – Wymiennik nie potrzebuje dodatkowego zasilania elektrycznego , w związku z czym jest tani w eksploatacji . Dzięki dużej powierzchni styku strumieni powietrza , wymiana energii cieplnej pomiędzy powietrzem nawiewanym , a wywiewanym następuje szybko i sprawnie Wentylatory z silnikiem stałoprądowym EC, filtry klasy EU4Centrala wentylacyjna została wyposażona w sterownik z kalendarzem tygodniowym. Sterownik dostarczony jest z przewodem połączeniowym o długości 20 m zakończonym wtykami typu RJ11. Podłączenie sterownika polega na umiejscowieniu wtyków przewodu odpowiednio do gniazda sterownika i centrali.

  • – 7 dniowy program tygodniowy
  • – Podświetlany wyświetlacz
  • – Sterowanie napięciem (0-10) V
  • – Timer zał/wył
  • – Elektroniczny termometr
  • – Obudowa ABS – ognioodporna
  • – Wymiary : 86 x 86 x 13 mm

Centrala OPTIMAL poprawnie zamontowana nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie użytkowania. Czynnością obsługową, którą należy przeprowadzić co najmniej raz na 3 miesiące jest wymiana filtrów powietrza. W początkowej fazie użytkowania centrali zaleca się prowadzić comiesięczna kontrolę filtrów w celu określenia optymalnego okresu wymiany.

System przeciwzamrożeniowy – W momencie gdy temperatura powietrza wyciąganego z pomieszczeń , po przejściu przez wymiennik , spada do 1 st.C , następuje jego uruchomieniem . System ten zapobiega zjawisku szronienia.

Centrala wentylacyjna OPTIMAL posiada wydzielony wymienny moduł automatyki, w którym prowadzone są połączenia elektryczne. W celach serwisowych moduł ten może być w całości demontowany i badany na oddzielnym stanowisku serwisowym.

Dane techniczne

Wydajność 600 [m3/h]

Głośność max 53 [dB]

Średnica 200 [mm]

Pobór mocy 250 [W]

Zasilanie urządzenia 230 [V]

Spręż 450 [Pa]

Obroty 1650 [obr/min]

Waga 53,5 [kg]

Ef6f87f241bbbe6efcbce5e7a9d3 - Rekuperator Centrala Optimal 600 By Pass
Ed24279440e880f4f78b24cdce55 - Rekuperator Centrala Optimal 600 By Pass

v

v

Dodatkowe informacje

Waga50 kg
Stan

Nowy

Producent

Dospel

Rodzaj

rekuperator

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

has been added to the cart. Koszyk