banner_wyszukiwarka.jpg
 • Single-pipe decentralised recuperator AHR-160 52m3/h

The Symbol : 11236410206

AHR160 is a new generation of decentralised ventilation devices that allow ventilation of rooms while reducing heat loss. Thanks to the use of a ceramic accumulation exchanger, the AHR retains and stores thermal energy, and then heats cooler, supplied air from the outside. The difference between the AHR series and HRV lies in the solutions used to automate its work. The electronics used control the operation of the device and adjust its parameters depending on the conditions in the room in which the AHR was installed.

1949.00
opak Add to wishlist
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Średnia dostępność
The Weight Of The 2 kg

Phone order: +48606376838

Rekuperator kompaktowy AHR160

AHR160 to nowa generacja urządzeń wentylacji zdecentralizowanej umożliwiających wentylację pomieszczeń przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła. Dzięki zastosowaniu ceramicznego akumulacyjnego wymiennika AHR zatrzymuje i gromadzi energię cieplną, by następnie ogrzać chłodniejsze, nawiewane z zewnątrz powietrze. Różnica pomiędzy serią AHR, a HRV tkwi w zastosowanych rozwiązaniach automatyzujących jego pracę.  Zastosowana elektronika steruje pracą urządzenia i dostosowuje jego parametry w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu, w którym został zainstalowany AHR.

AHR160 ma możliwość łączenia kilku urządzeń zainstalowanych w jednym lub w kilku pomieszczeniach z możliwością ich parowania za pomocą komunikacji bezprzewodowej, bez konieczności kłopotliwego łączenia urządzeń za pomocą przewodu zasilającego. Parowanie możliwe w różnych trybach np. obie jednostki tylko nawiewają, lub tylko wywiewają oraz praca naprzemienna jedna jednostka nawiewa a druga wywiewa.

Podstawową funkcją urządzenia AHR160 jest zapewnienie wymiany powietrza w pomieszczeniu, przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła. Odzysk ciepła utraconego w procesie wentylacji możliwy jest dzięki zastosowaniu ceramicznego wymiennika akumulacyjnego, który zatrzymuje i gromadzi energię cieplną, by następnie ogrzać powietrze chłodniejsze, nawiewane z zewnątrz. Jeżeli powietrze nawiewane ma wyższą temperaturę niż znajdujące się w pomieszczeniu, wymiennik obniży są ją wykorzystując temperaturę powietrza wywiewanego.

Ceramiczny wymiennik to serce urządzenia i jeden z najbardziej istotnych jego elementów. W AHR został zastosowany heksagonalny wymiennik, dzięki któremu uzyskany został jeden z najwyższych współczynników odzysku ciepła w urządzeniach wentylacji zdecentralizowanej dostępnych na rynku.

NAWIEW

Ciepło zgromadzone w wymienniku jest odbierane przez strumień powietrza nawiewanego a  następnie przekazywane do pomieszczenia. Po wystudzeniu wymiennika następuje automatyczna zmiana kierunku pracy.

Optymalny czas pracy w jednym kierunku określany jest na podstawie odczytów temperatur z czujników zlokalizowanych przed i za wymiennikiem ciepła

image
image

WYWIEW

Podczas pracy w kierunku wywiewnym ciepło jest magazynowane w ceramicznym wymienniku. Po całkowitym nagrzaniu wymiennika następuje automatyczna zmiana kierunku pracy.

Optymalny czas pracy w jednym kierunku określany jest na podstawie odczytów temperatur z czujników zlokalizowanych przed i za wymiennikiem ciepła.

Komunikacja bezprzewodowa

AHR160 ma możliwość łączenia kilku urządzeń zainstalowanych w jednym lub w kilku pomieszczeniach z możliwością ich parowania za pomocą komunikacji bezprzewodowej. Bez konieczności kłopotliwego łączenia urządzeń za pomocą przewodu zasilającego. Parowanie możliwe w różnych trybach np. obie jednostki tylko nawiewają, lub tylko wywiewają oraz praca  naprzemienna jedna jednostka nawiewa a druga wywiewa.

image
image

AHR160 wyposażony jest w pilot podczerwieni, umożliwiający obsługę urządzenia w pełnym zakresie zmiany trybów pracy, prędkości pracy oraz włączenia i wyłączenia.

image
Marka Awenta
Stan Nowy
Kolor biały (2)
Materiał PCV
Rodzaj rekuperator
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 2 (3)
Sterowanie na pilot
Kod producenta 3341990
Klasa efektywności energetycznej A+
 • Świetne urządzenie ! Cichutko i świeżo
  Anna (2023-09-23)
  The Whole Thing
  The Functionality Of The
  Price
 • Rate

The Whole Thing
The Functionality Of The
Price
The Signature Of The
Opinion Of The
The Signature Of The
Email
Ask a question